all-places מעבר לכל בתי האבות
open-popup צרו קשר
logo

כשדואגים לגיל השלישי צריך יעוץ מקצועי

ליעוץ חינם השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  כמה עולה בית אבות סיעודי

  dev_admin

  home-img
  logo

  דואגים לגיל השלישי צריך יעוץ מקצועי

  ליעוץ חינם השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   עלות אשפוז סיעודי

   עלות אשפוז סיעודי תלויה בפרמטרים שונים. ביניהם: המוניטין של המוסד, סוג השירות הניתן, תוספות מבוקשות שאינן כלולות במחיר הראשוני ועוד. בעקרון, כל מוסד כזה מספק תנאים בסיסיים למגורי אנשים וקשישים המוגדרים רשמית כסיעודיים. בנוסף לאלו, גם שירותים נלווים שנועדו לניהול חיים סבירים ומלאים. ניתן לקבל ייעוץ בחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" המקצועית.

   עלות אשפוז סיעודי – תלויה באלמנטים רבים

   עלות אשפוז סיעודי נמדדת על פי מכסת השירותים ואיכותם. ניתן למצוא אלמנטים וגורמים רבים המשפיעים על כך. מיקום המוסד חשוב ואם הוא ממוקם באזור יוקרתי או אחר. רמת המגורים בו – יוקרתית או פשוטה. בנוסף, ניתן לגור בחדר משותף עם אדם נוסף או לבקש חדר פרטי ולשלם יותר אלמנט אחר הינו רמת השירותים וכמותם כולל שירותים נוספים שאינם כלולים במפרט היומי, איכות המזון המוגשת וסוג התפריט, רמת השירותים הרפואיים כולל מקצועיותו של הצוות המקצועי הכולל רופאים גריאטריים, אחיות מעשיות, תזונאיות, עובדים סוציאליים, פיזיותרפיסטים ועוד. ככל שנותני השירותים יהיו ידועי שם אז הביקוש אליהם גובר והתמורה בהתאם. 

   עלות מגורים במוסד לעומת מגורים בבית

   ברור לכל, כי עלות אשפוז במוסד סיעודי גבוהה מאשר שהייה בבית כולל קבלת כל הטיפולים בו. הדבר נובע, כמובן, מההשקעה של המוסד. עם זאת, ברור גם כי המעבר אליו נעשית בלית ברירה כי אין אפשרות מעשית למגורים בבית. זאת עקב חוסר יכולת למתן טיפולים רפואיים מיטביים, בגלל שהבית אינו ערוך טכנית, מאחר ואין אפשרות למצוא מטפל אחד שיעשה את כל הטיפולים ויש צורך בשניים לפחות ועוד. גם לנושא של השקט הנפשי של בני המשפחה יש משקל בקבלת ההחלטה. כדאי לזכור, כי משרד הבריאות יכול לסייע כספית לכל מי שעומד בקריטריונים כפי שנקבעו בקוד משרד הבריאות.

   ייעוץ מסודר

   מומלץ לקבל ייעוץ בחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" שמנהליה הינם בעלי ידע וניסיון בתחום. הם יכולים לספק מידע על דרכי ההתנהלות מול משרד הבריאות ומול המוסד הסיעודי. במישור האישי – עצות לגבי ההכנה המנטאלית והנפשית שיש לעשות לבן המשפחה וכן הכנה נפשית עצמית שכן שינוי כזה משפיע רבות על כולם. 

   כמה עולה בית אבות סיעודי לחודש?

   כמה עולה בית אבות סיעודי לחודש? התשובה מורכבת וקשורה ברמת השירות שלו, במיקומו, במוניטין ועוד. כל מוסד כזה מספק תנאים בסיסיים לקשישים ונזקקים הכוללים מגורים תחת פיקוח רפואי וטיפול סיעודי. כל אחד בנוי היטב למשימותיו כולל התשתית שבו. הדייר משלם למוסד סכום חודשי הנקבע בין שניהם. ניתן לקבל ייעוץ מחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" שמנהליה מתמחים בעולם הסיעוד.

   ברור לכל מתעניין כי הסכום הינו גבוה מהסכום הניתן לבית אבות סטנדארטי שאינו סיעודי. הסיבה לכך היא שעלות הטיפולים לדייר גבוהים בגלל צוות גדול ומתאים יותר, מאחר וקיים בו ציוד נוסף לטיפולים סיעודיים, כי תדירות ההשגחה הגבוהה יותר ועוד. בכל מוסד כזה יש לדייר חדר משותף עם דייר אחר הכולל יחידת מקלחת ושירותים. ביחידה הזאת מנוהלים מקצת מהטיפולים. קיימים בנוסף, חדרים ציבוריים המיועדים לאכילה, לפעילות חברתית, ועוד יש מרפסות, גינות וחצרות לנוחיות הדיירים וקרובי משפחתם המגיעים לביקור. וכן, חדרי טיפולים, מנהלה ועוד. הצוות הטיפולי מתוגבר וכולל רופאים גריאטריים, אחיות מעשיות, עובדות סוציאליות, תזונאיות, מרפאות בעיסוק, פיזיותרפיסטים ובעלי מקצוע חיוניים אחרים במקצועות הפארא רפואיים.

   טיפולים שונים לאוכלוסייה הנזקקת הנ"ל

   אנשים סיעודיים ותשושי נפש אינם יכולים לבצע פעולות בכוחות עצמם, ולכן, יש לדאוג להם. הצוות המטפל מסייע להם לקום ולשכב, לשבת, להתרחץ, להתלבש ולהתפשט, לאכול, לגשת לשירותים ועוד. במקרים רבים, גם מנקה אותם לאחר עשיית צרכים ועוד. לשימושו קיים ציוד דוגמת: מנופי הרמה, מתקני העמדה והולכה, אמבטיות מיוחדות לרחצה, כיסאות רחצה, מיטות מתכוונות חשמליות ומזרנים מותאמים ועוד. הפיקוח עליהם הוא לאורך כל שעות היממה. במקום יש סדר יום קבוע הכולל ארוחות, שעות פנאי למשחק, תרבות והעשרה אחרת.

   ייעוץ ומידע

   ניתן לקבל ייעוץ ומידע בחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" שלמנהליה יש ניסיון רב בתחום. היא תספק המלצות על בית אבות סיעודי המעניק לדייריו בית חם ותומך במחירים סבירים. תיתן הכוונה לגבי בקשות לסיוע כספי ממשרד הבריאות, תייעץ לגבי ההכנות למעבר ועוד. כל עצה תסייע מאוד לבני המשפחה.

    

   כמה עולה בית אבות

   כמה עולה בית אבות המספק מגורים ושירות סטנדארטי לקשישים ונזקקים אחרים? התשובה מעט מורכבת ותלויה בפרמטרים שונים. יחד עם זאת, ניתן לומר כי לכל דייר מוצע סדר יום קבוע והמוסד משתדל לתת באמצעותו מסגרת תומכת. הדייר משלם סכום חודשי בהתאם לרמת, כמות ואיכות השירות שהוא מקבל. ניתן לקבל מידע וייעוץ בחברת  "המרכז הישראלי לגיל השלישי" המקצועית.

   כמה עולה בית אבות – סכומים חודשיים שונים

   השירותים המקיפים כוללים מגורים במקום, מזון, פיקוח רפואי צמוד 24/7, אספקת שירותי בידור, הרצאות משחקים וכדומה, שימוש במתקנים לשעות הפנאי ללא הגבלה ועוד. בבתי אבות רבים יש תוספות תמורת תשלום נוסף. למשל, מי שרוצה חדר פרטי ולא בשותפות עם דייר אחר יכול, במקרים בהם הדבר מתאפשר לקבל זאת תמורת תשלום נוסף. מי שזקוק לשירותי טיפוח, ספורט, בילוי ואחרים מעובדי המקום או נותני שירותיים חיצוניים, יכול לקבלם בתשלום נוסף. קיימים גם הבדלים ברמת המקום והאירוח הניתן. מוסד יוקרתי יותר יבקש תמורה רבה יותר וכן הלאה. בכל בית אבות קיים צוות טיפול בסיסי הכולל רופאים גריאטריים, אחיות מעשיות, מרפאים בעיסוק, תזונאים ועוד. הרצון הוא שכל מטופל יחוש תחושת ביטחון, יועסק בפעילות תרבותית, יפיג את הבדידות, ירקום יחסי חברות עם הדיירים האחרים ויזכה לחיים מלאים.

   שקט נפשי למשפחות

   כאשר בני המשפחה מבינים שיקירם נמצא תחת השגחה רפואית הם זוכים לשקט נפשי. הם כמובן, יכולים להגיע כל אימת שירצו בכך לשעות ביקור ואפילו להוציא את הדייר לטיולים ולבילויים מחוץ למתחם. צוות המקום עומד לרשותם בכל שאלה ובעיה ומלא נכונות לספק את המבוקש ממנו. ניתן לומר, כי התמורה המשולמת עונה על הצרכים וכדאית. מה עוד שיש מצבים בהם ניתן לקבל סיוע כספי ממשרד הבריאות בהתאם לעמידה בקריטריונים הנדרשים.

   ייעוץ ומידע

   ניתן לקבל מידע וייעוץ מחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" שלמנהליה יש ניסיון רב בתחום. המידע כללי ואף פרטני בהתאם למצבים עימם מתמודדים. כולל התנהלות מול משרד הבריאות, מול בית האבות, הדרכה לגבי הכנת המעבר כולל בהיבטים פסיכולוגיים לדייר ולמשפחה ועוד.

   דואגים לגיל השלישי צריך יעוץ מקצועי

   ליעוץ חינם השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם