all-places מעבר לכל בתי האבות
open-popup צרו קשר
logo

כשדואגים לגיל השלישי צריך יעוץ מקצועי

ליעוץ חינם השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  שירותי סיעוד לקשישים | טיפול סיעודי

  dev_admin

  home-img
  logo

  דואגים לגיל השלישי צריך יעוץ מקצועי

  ליעוץ חינם השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   שירותי סיעוד ורווחה לקשישים

   שירותי סיעוד לקשישים ניתנים, בין היתר, בבתי אבות המיועדים לכך. ברבים מהם יש מחלקות סיעודיות בהן קיימים חדרי טיפולים ייעודיים, מכשור מתאים, ציוד הרמה, הולכה והנפה ועוד. שירותי הסיעוד כוללים את הסיוע בביצוע פעולות חיוניות יום יומיומיות, ובנוסף, כאלו המיועדות ספציפית לכל דייר. בתמורה, משלם כל דייר סכום חודשי קבוע. ניתן להתייעץ עם מומחי חברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" בעלי הידע בתחום.

   שירותי סיעוד לקשישים – תיאור פרטני

   שירותי סיעוד לקשישים ניתנים בהתאם לצרכי כל אחד. אדם סיעודי ו/או תשוש נפש מוגדר כאחד שלא מסוגל לבצע בכוחות עצמו לפחות  3 מתוך 6 פעולות שגרתיות יום יומיות. בין היתר: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על הסוגרים, ניידות. תשוש נפש סובל ממחלות מוח ניווניות שבעטיין אינו יכול לדאוג לעצמו ונזקק לסיוע מאחרים. בכל בית אבות יש צוות הכולל מטפלים וכל אחד מהם מיומן לסייע בכל אחת מהפעולות הללו. כל דייר מקבל חדר בשיתוף עם דייר אחר ובו יש יחידת מקלחות ושירותים. שם ניתן לסייע לו במטלות רחצה ועשיית צרכים. בנוסף, יש חדר אוכל שם ניתן לסייע לו לאכול, וכאמור, חדרי טיפולים למטלות מיוחדות. הצוות כולל רופאים גריאטריים, אחים ואחיות, תזונאים, מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים ואנשי מקצוע נוספים. מעבר לכך מספק המוסד שירותי בידור ותעסוקת פנאי ובכלל זה: חוגים, משחקי חברה, הרצאות וכיוצא בזה.

   מסגרת תומכת

   המסגרת התומכת הנ"ל מספקת תחושת ביטחון, שעות איכות רבות, מפיגה את הבדידות לדייר ולבני המשפחה שקט נפשי. בני המשפחה יכולים להגיע לבקר על בסיס קבוע ואף להוציא את הדייר מחוץ למתחם לבילוי חיצוני שיעשיר את שעותיו ושעותיהם. כל אלו מסייעים לו להתגבר על אובדן הפרטיות שנפגעה, חוסר השליטה על סדר היום שלו וכדומה.

   ייעוץ 

   ניתן לקבל מידע וייעוץ בחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" שלמנהליה יש ניסיון וידע רבים בתחום. הייעוץ כללי ופרטני לגבי סיטואציות בהם נתקלים. כך, לגבי בקשת סיוע כספי ממשרד הבריאות לבעלי הזכאות, התנהלות מול המוסד המומלץ, הדרכה לבן המשפחה במעבר בעת השינוי הקריטי בחיים ועוד.

   שירותי סיעוד פרטיים

   שירותי סיעוד פרטיים ניתנים בבתי אבות לכל מי שנזקק להם. בית האבות מספק, למעשה, מסגרת תומכת לכל מי שמתגורר במקום לאורך זמן. ברשותו צוות התומך במטופל ודואג לכל צרכיו. המבנה מותאם ובעל תשתית מתקדמת לפעילותו. כל דייר משלם למוסד סכום חודשי הנקבע בהסכמת שני הצדדים. ניתן לקבל מידע מקיף על נושא בחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי".

   שירותי סיעוד פרטיים – מגוונים ועל בסיס קבוע

   שירותי סיעוד פרטיים ניתנים לכל מי שמוגדר כסיעודי או תשוש נפש על פי החוק בהתאם לקריטריונים כדלהלן: אדם אשר עקב מצבו הבריאותי לא יכול לבצע לפחות 3 מתוך 6 פעילויות שגרתיות יום יומיות ובין היתר: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על הסוגרים, ניידות. תשוש נפש הוא אדם הסובל מאלצהיימר או דמנציה הגורמות לו בעיות כמו ירידה בזיכרון או בהתמצאות, ועל- כן לא יכול לדאוג לעצמו, והוא זקוק לעזרה והשגחה צמודים. משרד הבריאות יכול לסייע לבני משפחה הנקלעים לסיטואציות אלו והעומדים בקריטריונים שנקבעו על ידו. בבית אבות בעל מחלקת סיעודית יש צוות הכולל רופאים גריאטריים, אחיות מעשיות, עובדות סוציאליות, תזונאיות, פיזיותרפיסטים, מרפאות בעיסוק ואנשי שירות נוספים בתחומים הפארה רפואיים. בין הציוד המסייע ניתן למנות מכשירים להולכה, להעמדה, להנפה, אמבטיות רחיצה וציוד אחר שחלקו מתכלה. סדר היום הקבוע כולל ארוחות, ופעילות מגוונת למשחק, לבידור, לחברה ותרבות ועוד. כולם מותאמים לצרכי הדיירים.

   יתרונות מגוונים

   היכולת לקבל סיוע פרטי בפעולות בסיסיות אלו וההשגחה הרפואית מספקת ביטחון למטופל ושקט נפשי לבני המשפחה היכולים להגיע לביקורים על בסיס קבוע. כל המסגרת התומכת והפעילות החברתית תורמת לחיזוק הנפש ותורמת ליכולת המנטאלית  לטובת בריאות הגוף ובריאות הנפש החיוניות והקשורות אלו באלו. הנהלת בית האבות קשובה לכל שאלה ותסייע ככל יכולתה.  

   מידע וייעוץ

   בחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" ניתן לקבל מידע רב ותשובות לשאלות ענייניות הקשורות במגעים עם בית האבות, משרד הבריאות וכדומה. קבלת שירותי סיעוד פרטיים במוסד כזה מחייבת הכנה נפשית למטופל והיערכות משפחתית. מידע ממוקד יסייע לעבור את התקופה ביתר קלות.

   טיפול סיעודי 

   טיפול סיעודי נדרש וחיוני לכל אדם המוגדר כסיעודי וניתן לקבלו בבתי אבות ייעודיים. כל בית אבות הינו בעל תשתית המאפשרת לנזקק מגורים קבועים ופיקוח רפואי צמוד על בסיס 24/7. לטובת העניין מחזיקה הנהלת המוסד צוות הכולל אנשי מקצוע מוסמכים. כל דייר משלם בתמורה תשלום חודשי עבור כל השירותים המקיפים שהוא מקבל במקום. ניתן לקבל מידע וייעוץ על הנושא בחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" המקצועית.

   טיפול סיעודי – מה הוא כולל?

   טיפול סיעודי כולל שירותים בסיסיים נדרשים שנועדו להנהלות יום יומית שגרתית בנוסף טיפולים משלימים המותאמים לכל אחד ספציפית ובהתאם לבעיות מהם הוא סובל. אדם סיעודי ו/או תשוש נפש מוגדר ככזה כאשר אינו יכול לבצע 3 מתוך 6 פעולות שגרתיות יום יומית שאלו הן: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על הסוגרים, ניידות. תשוש נפש הוא אדם הסובל ממחלות מוח ניווניות הגורמות לבעיות כמו ירידה בזיכרון או בהתמצאות, ועל כן, לא יכול לדאוג לעצמו וזקוק לעזרה והשגחה צמודים. כל דייר מקבל חדר בשותפות עם דייר נוסף ובו יחידת שירותים ומקלחת שנועדה לצרכיו. מטפלים סיעודיים מסייעים לכל אחד לבצע את כל הפעולות הללו בחדרו, בחדר האוכל או בחדרי הטיפולים על בסיס קבוע. המוסד דואג להם לסדר יום הכולל הסעדה, בידור ומשחק, הרצאות וחוגים ועוד. התוצאה היא קבלת מסגרת תומכת המספקת תחושת ביטחון, שעות בילוי איכותיות, הפגת בדידות ועוד.

   טיפול סיעודי בבית אבות – יתרונות לבני המשפחה

   בני המשפחה נהנים אף הם משקט נפשי ביודעם שיקירם מטופל היטב. הם, כמובן, יכולים להגיע בכל עת לביקור, להוציאו אל מחוץ למתחם, אם מצבו מאפשר זאת וכדומה, ובכך, למלא את חייו בשעות איכות נוספות. בכך מקלים עליו רבות לאחר אובדן הפרטיות עקב עזיבת הבית.

   ייעוץ ממוקד בבחירת טיפול סיעוד לקשיש

   מומלץ לקבל ייעוץ ממוקד בחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" שלמנהליה יש ידע רב וניסיון מצטבר בתחום. הייעוץ הינו כללי אבל יכול להיות גם פרטני לגבי סיטואציות שנתקלים בהן. כך לגבי התנהלות מול משרד הבריאות היכול לסייע כספית בנסיבות שונות, התנהלות מול בית האבות, ניהול מיטבי של המעבר אליו וכדומה.

   דואגים לגיל השלישי צריך יעוץ מקצועי

   ליעוץ חינם השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם