all-places מעבר לכל בתי האבות
open-popup צרו קשר
logo

כשדואגים לגיל השלישי צריך יעוץ מקצועי

ליעוץ חינם השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  ליעוץ מהיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   מבטח אור גדרה

   בית אור – מבטח אור בגדרה ברחוב שקט ובלב שכונת...

   לפרטים נוספים

   בית אור - רמת אור רמת גן

   בית אור – רמת אור ברמת גן במרחק קצר מפארק...

   לפרטים נוספים

   בית אור בת ים

   בית אור – בית אבות בבת ים מול חוף הים...

   לפרטים נוספים

   בית אור הדרים כפר סבא

   בית אור – בית אבות בכפר סבא  בית אור הוא מוסד...

   לפרטים נוספים
   {"post_type":"place","posts_per_page":4,"meta_query":[],"tax_query":[{"taxonomy":"department","field":"term_id","terms":6}]}

   בית אבות סיעודי

   בית אבות סיעודי מספק מגורים ומחייה לנזקקים כולל שירותי סיעוד סביב השעון. השירותים הרפואיים והפארא רפואיים הללו נדרשים מאוד כאשר האדם מוגדר סיעודי לא רוצה לקבלם בביתו או אין אפשרות לתת לו אותם שם. עלויות שהייה בבית אבות סיעודי גבוהות מאשר בסטנדארטי בגלל כמות ורמת הטיפולים המוגשת לו סביב השעון. ניתן לקבל מידע מקיף ומענה על שאלות בחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" המייעצת בתחום.

   בית אבות סיעודי – מה כדאי לבדוק לפני שעוברים?

   בית אבות סיעודי מעניק שפע של יתרונות למי  שנזקק לו. ראשית, מסגרת המאפשרת לו לחיות בכבוד חיים נטולי דאגות תחת פיקוח רצוף. תחושת הביטחון בו היא אולטימטיבית ונגזרת מהימצאות צוות רפואי ותומך הנותן מענה לכל בעיה. בנוסף, אין תחושת בדידות המאפיינת אנשים הגרים בגפם. מסביב יש אנשים ודיירים בני אותו גיל איתם ניתן להתרועע. בני המשפחה זוכים אף הם לשקט נפשי. יחד עם זאת, כדאי לבדוק נושאים חשובים כמו מיקום בית האבות, התנאים שהוא מספק, יחס הצוות הרפואי לשוהים, וכמובן, עלויות. על ידי בדיקה לעומק ניתן למצוא בתי אבות אשר מספקים תנאים טובים יותר מהסטנדארטיים. בין היתר: אפשרות למגורים בחדר נפרד ופרטי (בתוספת תשלום), ארוחות טובות מהמקובל, חיי חברה עשירים יותר כולל פעילויות נוספות המתאימות ועוד. אלו יחפו על אובדן הפרטיות, אובדן השליטה על סדר היום או על התפריט שאליו היו מורגלים.

   שיקולים למעבר לבית אבות סיעודי

   השיקול העיקרי למעבר הוא הבריאותי והעובדה שלבן המשפחה הנזקק יהיה טוב ובטוח יותר לגור בבית אבות המספק שירותי סיעוד סביב השעון. יש כללים ברורים לכניסה למצב סיעודי והוא אינו יכול להתקבל אליו ללא עמידה בהם. יש לעשות את המעבר בזהירות ועם הכנה מתאימה של כל הגורמים כולל המשפחה התומכת.

   ייעוץ מקיף

   מומלץ לקבל ייעוץ מקיף בנושא מחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" שמנהליה מגיעים מהתחום ומכירים אותו לעומק. הדבר נדרש במיוחד כאשר נחשפים למצב הנ"ל בפעם הראשונה ולא יודעים איך להכיל אותו ולהתנהל בו. החברה יכולה להאיר נקודות רבות ולסייע בהכוונה נכונה ומתאימה לכל מתעניין.

   בתי אבות סיעודיים

   בתי אבות סיעודיים מספקים לדיירים את כל הטיפולים הנדרשים לאורך כל שעות היממה. הם מותאמים למטרתם מבחינה טכנית והנדסית ובעלי תשתית הכוללת ציוד וצוות רפואי ופארא רפואי תומך. כל שוהה במקום יזכה למסגרת תומכת התורמת מאוד לתחושת הביטחון שלו. כל זאת ועוד בתמורה לתשלום חודשי הנקבע על פי פרמטרים שונים. ניתן לקבל ייעוץ ומידע בחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" שלמנהליה יש ניסיון רב בתחום. 

   בתי אבות סיעודיים – אלו שירותים רפואיים יש בהם?

   השירותים הרפואיים מאופיינים במגוון רחב מאוד. ראשית, יש פיקוח הדוק על בריאותם וכל בעיה רפואית תטופל במהירות במקום או על ידי מוסדות רפואיים אחרים. נמצאים בצוות רופאים גריאטריים, אחים ואחיות, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, תזונאים, עובדים סוציאליים וצוות מיומן ותומך אחר. כל אחד יטפל בדייר על פי הצורך ועל פי המיומנות שלו. בנוסף לכל אלו, תהיה פעילות תעסוקתית ופעילות בנושאי פנאי, רווחה, חוגים והרצאות וכדומה אשר יעשירו את חיי היום יום. במקום נמצאים דיירים נוספים איתם ניתן לקיים קשרי חברה. כל אלו, ופעילויות נוספות,  מפיגים את הבדידות ומספקים תמיכה נפשית חשובה. בכל מקום כזה קיימות שעות ביקור משפחתיות ואלו ממלאות את החלל בשעות איכות נוספות. התרומה הישירה והעקיפה כאחד היא שקט נפשי לדייר ולבני משפחתו.

   איך להתנהל סביב הנושא?

   לבית אבות סיעודי מגיעים כאשר אין ברירה אחרת ולא ניתן לגור בבית באופן סביר. זאת כאשר הוא אינו מתאים מבחינה טכנית וסידור פנימי, כאשר לא ניתן לתת טיפול טוב ובטוח ועוד. יש צורך לבחור את המוסד המתאים ולבצע את הסידורים המתאימים כולל בדיקה למתן סיוע של משרד הבריאות. לאחר הבחירה ובמהלכה יש להכין את האדם מבחינה נפשית כדי להקל על השתלבותו העתידית.

   ייעוץ ומידע לבחירת בתי אבות סיעודיים

   מומלץ לקבל ייעוץ ומידע מחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" אשר למנהליה יש ניסיון בתחום. עצות נכונות יכולות להקל על אלמנטים שונים הפוגעים, מטבע הדברים, בכל אחד המשנה את חייו ועובר למקום בו הפרטיות נעלמת. ייעוץ מקל גם על העוברים וגם על בני המשפחה הנושאים בנטל הכספי והנפשי.

   בתי אבות סיעודיים מחירים

   בתי אבות סיעודיים מחירים נקבעים על פי פרמטרים שונים וביניהם, כמובן, איכות השירות. בתי אבות מספקים מגורים תחת טיפול סיעודי ופיקוח רפואי לכל דייר הנזקק לו. כל אחד מהם בנוי היטב לפעילותו מבחינת התכנון הפנימי, הבטיחות והתשתית. הרצון הוא לקיים מסגרת תומכת לחיים נוחים ובטוחים. כל דייר או משפחתו משלמת עבור השירותים סכום חודשי הנקבע בהסכם משותף עם המוסד.

   בתי אבות סיעודיים מחירים – נחשבים לגבוהים יחסית בתחום

   בתי אבות סיעודיים חייבים להתאים עצמם כדי לקבל רישיון מפעיל בתחום וכדי למשוך אליהם קהל לקוחות במחיר הוגן. כל דייר מקבל חדר בשיתוף עם דייר אחר. בכל אחד יש יחידת שירותים ומקלחת לשימוש פרטי. במבנה ובמתחם יש שטחי ציבור כמו: חדר אוכל, אולמות למשחק ולפעילות חברתית, מרפסות, גינות וחצרות ועוד. לצוות הטיפולי קיימים אולמות טיפול, מטבחים, חדרי מנהלה, מחסנים לציוד ועוד. הצוות המטפל כולל רופאים גריאטריים, אחיות מעשיות, תזונאיות, עובדות סוציאליות, פיזיותרפיסטים, מרפאות בעיסוק ואנשי פארא רפואה נוספים. ברשותם ציוד מתאים הכולל מתקני הרמה, העמדה, הולכה ושינוע למטופלים, מיטות מתכווננות עם מזרונים מותאמים, אמבטיות מיוחדות וכיסאות רחצה וציוד נוסף. בעזרתם הם עוזרים לדיירים לקום ולשכב, להתלבש והתפשט, לאכול, להתרחץ, לגשת לשירותים ועוד. סדר היום כולל ארוחות, שעות פנאי ותעסוקה חברתית ותרבותית, שעות ביקור ועוד.

   חיים נוחים

   כל הפעילות הנ"ל מוכוונת לניהול חיים שגרתי הטוב לבריאות הגוף והנפש כאחד. המטופלים זוכים לזמן איכות, מפיגים את הבדידות, ומקבלים תחושת ביטחון מרבית. בני המשפחה זוכים לשקט נפשי ביודעם שיקירם מצוי תחת טיפול והשגחה רפואית מעולה. הם יכולים להגיע לביקור מדי יום ולקיים מפגשים משפחתיים חשובים. על ידי כל זאת מתעמעמת מעט תחושת אובדן הפרטיות ביחס לבית, היכולת לשליטה על סדר היום וויתור על הרגלים ישנים.

   ייעוץ ומידע

   מומלץ לקבל ייעוץ ומידע מקיפים מחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" שלמנהליה יש ניסיון עשיר. הם יספקו מידע על האפשרות לקבלת סיוע כספי ממשרד הבריאות או הרווחה, על הדרכים להתכונן למעבר, המלצות על בית אבות מעולה וההתמודדות מולו ועוד. כל מידע חשוב יוסיף רבות.

   מוסד סיעודי

   מוסד סיעודי מספק שירותי רפואה ופארא רפואה צמודים לאנשים המוגדרים רשמית כסיעודיים. השירות ניתן 24/7 ולאורך כל ימות השנה. המבנה מותאם באופן ספציפי לדרישות השירות וכולל ציוד מתאים ומכשירים לכל סוגי הטיפולים הנדרשים. הדייר משלם למוסד סכום חודשי הנקבע על פי פרמטרים שונים. ניתן לקבל מידע מקיף בנושא בחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" המקצועית.

   מוסד סיעודי – אלו שירותים מגיש?

   מוסד סיעודי מותאם, בראש וראשונה, לספק פיקוח צמוד לאנשים סיעודיים ו/או תשושי נפש. ההגדרה למקרה כזה הוא מצב בו האדם אינו יכול לבצע 3 מתוך 6 פעולות יום יומיות שגרתיות. בין היתר לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על הסוגרים, ניידות. תשוש נפש הוא אדם הסובל מבעיות כמו ירידה בזיכרון או בהתמצאות בגלל מחלות מוח ניווניות, ועל כן לא יכול לדאוג לעצמו וזקוק לעזרה והשגחה צמודים. הצוות המטפל כולל רופאים גריאטריים, אחיות מעשיות, מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים, עובדים סוציאליים, תזונאים ועוד. לכל מטופל יש סדרת טיפולים על בסיס קבוע לאורך כל השבוע. בנוסף לנושא הרפואי, מקיימים עבורו מסגרת חיים מלאה הכוללת מזון, תרבות, עיסוקים בשעות הפנאי, חוגים והרצאות ועוד מיני שירותים להם הוא נזקק.

   מוסד סיעודי יתרונות

   היתרונות משהייה בממוסד סיעודי הינם רבים. כל דייר מקבל חיזוק לתחושת הביטחון שלו, זמן איכות, מפיג את תחושת הבדידות ועוד. בני ביתו זוכים לשקט נפשי רב, וכמובן, שיכולים להגיע לביקורים לאורך כל ימות השבוע וממלאים חלל חיוני וחשוב נוסף בחייו. בנוסף, מסייעים לדייר להתגבר על אובדן הפרטיות, אובדן השליטה על סדר היום ועל אלמנטים נוספים הנוצרים עקב המעבר למקום בו נמצאים מסביב דיירים ואנשים נוספים. המעבר חייב להיות בצורה מסודרת כולל הכנה נפשית ומנטאלית לבן המשפחה עצמו.

   ייעוץ רלוונטי

   מומלץ לקבל ייעוץ ממוקד ומסודר מחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" שמנהליה הינם בעלי ידע רב וניסיון מצטבר בתחום. הוא נרכש מעשרות טיפולים ומעורבויות מטופלים סיעודיים ובבני משפחותיהם. הייעוץ המקיף כולל המלצות על מוסדות, הדרכה לגבי התנהלות מולם, הסברים על דרכי התמודדות מול האדם הסיעודי ועוד.

   בית אבות סיעודי מורכב

   בית אבות סיעודי מורכב מספק מגורים ושירותים רפואיים ומקיפים אחרים לקשישים לאורך כל ימות השנה. ברשותו תשתית מקצועית הכוללת מבנה ייעודי ומותאם לצרכי האוכלוסייה הנ"ל, ציוד ומכשור מתקדם וצוות תפעולי מיומן. הרצון הוא לספק מסגרת תומכת לכל מי שמתגורר במקום. בתמורה משלם כל דייר סכום חודשי שנקבע על פי פרמטרים שונים. ניתן לקבל מידע מקיף על הנושא מחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" המקצועית.

   בית אבות סיעודי מורכב – איך החיים מתנהלים בו?

   בית אבות סיעודי מורכב מקיים סדר יום מסודר לכל הדיירים וכל אחד זוכה לקבלת טיפול סיעודי בהתאם למצבו. אדם סיעודי ו/או תשוש נפש מוגדר ככזה כאשר אינו יכול לבצע בכוחות עצמו 3 מתום 6 פעולות פשוטות שגרתיות ויום יומיות. בין היתר: חוסר יכולת לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט בסוגרים, ניידות.  תשוש נפש סובל ממחלות מוח ניווניות המונעות ממנו דאגה לעצמו, ומשום כך, גם הוא זקוק לסיוע. כל דייר מקבל חדר בשיתוף עם דייר אחר הכולל גם יחידת מקלחת ושירותים. בכל מוסד יש חדר אוכל, חדרי טיפולים וכדומה. המטלות של הצוות הטיפולי הם לסייע לכל אחד לבצע את המשימות או לבצע אותן עבורו. בנוסף למטפלים, יש רופאים גריאטריים, אחיות, פיזיותרפיסטים, מרפאות בעיסוק, תזונאים ואנשי מקצוע אחרים. המוסד דואג למזון, להעסקת בשעות הפנאי, לבידור, למשחקי חברה, לחוגים ועוד. 

   יתרונות נוספים

   ניתן להזמין למקום טיפולי גוף וטיפוח שונים מבחוץ ועוד. בני המשפחה יכולים להגיע לבקר או לקחת את הדייר לטיולים מחוץ למוסד בכפוף למצב בריאותו וכדומה. כך נבנה עבורו סדר יום עם חיים מלאים התורמים לתחושת הביטחון, המפיגים את הבדידות, המספקים זמן איכות וכדומה. כל אלו מסייעים לו להתגבר אובדן הפרטיות ואובדן השליטה החלקי על חייו.

   ייעוץ

   ניתן לקבל ייעוץ מחברת  "המרכז הישראלי לגיל השלישי" אשר מנהליה מכירים את כל התחום לעומק. הם יכולים לסייע בהמלצות על בית אבות סיעודי מורכב, בהכוונה להידברות עימו, בייעוץ לקראת קבלת סיוע כספי ממשרד הבריאות – אם מגיע כזה, בעזרה בהכנות למעבר אל המוסד ועוד.

   בית אבות סיעודי מומלץ

   בית אבות סיעודי מומלץ ישפר מאוד את תנאי החיים העתידיים של כל מי שאינו מסוגל להמשיך להתגורר בביתו מסיבות רפואיות ואחרות. כל מוסד מותאם מאוד מבחינת תכנון פנימי ובטיחות לפעילותו ויש בו תשתית מקצועית מודרנית. הרצון הוא לייצור מסגרת תומכת לחולים הסיעודיים ותשושי הנפש ולקיום חיים נוחים ובטוחים עבורם. כל דייר משלם למוסד סכום חודשי הנקבע בהסכם. ניתן לקבל מידע על כל הנושא בחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי".

   בית אבות סיעודי מומלץ – יתרונות

   בית אבות סיעודי מומלץ מספק שפע של יתרונות. צריך לזכור, כי מגורים בית אינם מתאפשרים עקב מצבו הרפואי של האדם הסיעודי, חוסר ההתאמה של המקום לצרכיו ולטיפול הולם 24/7 ועוד. המוסד ערוך לפתרון בעיות כאלו בכל מובן. הוא מתוכנן היטב מבחינה הנדסית, טכנית ובטיחותית, לכל דייר יש חדר פרטי בשיתוף עם דייר אחר, קיימים שטחים ציבוריים דוגמת: חדרי אוכל, אולמות משחק, אולמות לפעילות ספורט ואחרות, וכן, חדרי טיפול עבור הצוות. הצוות המטפל כולל רופאים גריאטריים, אחיות מעשיות, עובדות סוציאליות, תזונאיות, מרפאות בעיסוק, פיזיותרפיסטים ומטפלים אחרים במקצועות פארא רפואיים. ברשותם ציוד מגוון כמו: מתקני הרמה, העמדה והולכה וכן אמבטיות מיוחדות, כסאות לרחצה, מזרונים מיוחדים על מיטות רפואיות וציוד נוסף שבחלקו הינו מתכלה.

   הגדרת מצב סיעודי ותשישות נפש

   אדם סיעודי מוגדר ככזה כאשר אינו יכול לבצע בכוחות עצמו 3 מתוך 6 פעולות שגרתיות ויום יומיות ובין היתר: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על הסוגרים, ניידות. תשוש נפש הוא אדם הסובל מבעיות כמו ירידה בזיכרון או בהתמצאות, ומשום כך, לא יכול לדאוג לעצמו וזקוק לעזרה והשגחה צמודים. הצוות מסייע לכל נזקק בפעולות אלו.

   הכוונה וייעוץ

   ייעוץ לגבי בית אבות סיעודי מומלץ ניתן לקבל בחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" שלמנהליה יש ניסיון עשיר וידע מצטבר בתחום. בנוסף, ניתן לקבל הדרכה לגבי בקשת סיוע כספי ממשרד הבריאות או מחלקות הרווחה, לגבי אופן ההתנהלות מול המשרדים המוסדיים השונים, התמצאות בבירוקרטיה, הכנת המטופל הסיעודי למעבר אל בית האבות ועוד. כל עצה תסייע רבות בתקופה רגישה זאת.

   בית אבות סיעודי משרד הבריאות

   בית אבות סיעודי משרד הבריאות עומד בכל התקנים הנדרשים ובעל רישיונות מתאימים לפעילותו. מטרת כל מוסד כזה היא לספק שירותים מגוונים שהחשובים בהם הם מגורים עם ליווי וטיפול רפואי מתאים. המבנה שלו מתוכנן היטב מבחינה הנדסית, תכנון פנימי ובטיחות לדיירים המוגדרים סיעודיים ותשושי נפש. כל דייר משלם עבור השירותים סכום חודשי הנקבע מול הנהלת המקום. ניתן לקבל מידע מגוון על הנושא בחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" המקצועית.

   בית אבות סיעודי משרד הבריאות – נמצא תחת פיקוח

   בית אבות סיעודי משרד הבריאות כולל תשתית מתאימה ובין היתר ציוד רפואי מתאים וצוותי רפואה מיומנים. הציוד הינו מתקני הרמה, העמדה והולכה, אמבטיות מיוחדות וכיסאות רחצה, מיטות מתכוונות עם מזרונים ייחודיים ושפע של ציוד טיפולי שחלקו מתכלה. אנשים סיעודיים אינם מסוגלים לבצע פעולות שגרתיות ובסיסיות הנדרשות בשגרה והצוות הרפואי מסייע בכך. כך הם מסייעים להם לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, לאכול, להתרחץ, להגיע לשירותים לעשיית צרכים ועוד. חלק מהטיפול כולל גם ניקוי ורחצה לאחר יציאות ועוד. הצוות המטפל כולל רופאים גריאטריים, אחיות מעשיות, עובדות סוציאליות, תזונאיות, מרפאות בעיסוק, פיזיותרפיסטים ואנשי טיפול פארא רפואיים אחרים. המוסד קובע סדר יום הכולל ארוחות, שעות פנאי ומשחק, שעות מנוחה ושינה ועוד. הוא מביא למקום אומנים, עורכי חוגים ופעילויות תרבות וחברה אחרים, מרצים ועוד. כך, שהחיים מועשרים בפעילויות המחזקות את הגוף והנפש. 

   מסגרת תומכת

   כל דייר זוכה למסגרת מושלמת תומכת התורמת לו לשגרת חיים בטוחה ונוחה במצבו. הוא זוכה לזמן איכות, מפיג את הבדידות ותחושת הביטחון שלו גדלה. בני המשפה  נהנים משקט נפשי כאשר יקירם מטופל היטב ותחת השגחה רפואית. הם יכולים להגיע בכל יום ולשהות במחיצתו שעות ארוכות.

   ייעוץ והמלצות

   מומלץ לקבל ייעוץ והמלצות בחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" שלמנהליה יש ידע רב בנושא. המידע הנמסר הינו מגוון וכולל הכוונה לקבלת סיוע כספי ממשרד הבריאות או הרווחה, המלצות על מוסדות מתאימים המגלים יחס חם למטופלים, דרכי התנהלות מול המוסדות הרשמיים והמוסדיים, הכוונה להכנות הנדרשות לקראת המעבר ועוד. עצות נכונות תמיד מתקבלות בברכה.

   בית חולים סיעודי פרטי

   בית חולים סיעודי פרטי מספק מגורים ושירותים מיוחדים לאנשים סיעודיים ותשושי נפש. המוסד בנוי ומותאם מכל הבחינות למשימותיו המגוונות ופעיל ברציפות לאורך כל שעות היממה. השוהים בו נהנים ממסגרת תומכת התורמת לתחושת הביטחון המושלמת שלהם. בני הבית זוכים לשקט נפשי בידיעה שיקיריהם מטופלים היטב וכל דייר משלם סכום חודשי קבוע עבור השירותים. ניתן לקבל מידע וייעוץ על כל הנושא מחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" המקצועית.

   בית חולים סיעודי פרטי – יתרונות רבים לו

   בית חולים סיעודי פרטי מספק יתרונות רבים ומגוונים, ובראש ראשונה, טיפולים סיעודיים. אדם סיעודי מוגדר ככזה בחוק כאשר מצב בריאותו אינו מאפשר לו ביצוע לפחות 3 מתוך 6 פעולות השגרתיות והיום יומיות הבאות: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על הסוגרים, ניידות. תשוש נפש הינו אדם שנפגע מאלצהיימר או מחלות ניווניות מוח אחרות וסובל מדמנציה. יש לו בעיות של ירידה בזיכרון או בהתמצאות, ומשום כך, אינו יכול לדאוג לעצמו ונזקק לעזרה והשגחה צמודים. לכל דייר יש חדר המשותף לו לאדם נוסף שבו קיימת יחידת מקלחת ושירותים. בנוסף קיימים במבנה חדרים ציבוריים וחדרי טיפול. התשתית כוללת ציוד מגוון, אביזרים, מכשירי העמדה, הושבה, הולכה והנפה, וכן, אמבטיות וציוד נוסף שחלקו מתכלה. לרשות השוהים עומד צוות רפואי הכולל רופאים גריאטריים, אחיות מעשיות, עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים, תזונאים ובעלי מקצועות פארא רפואיים אחרים.

   מסגרת תומכת

   המוסד דואג לארוחות, לתעסוקה עצמית, לבידור, לתרבות, לחוגים והרצאות ולפעילות חברתית המסייעת נפשית, התורמת לזמן איכות רב והמפיגה רבות את הבדידות. מעבר מהבית הפרטי למקום פעיל כזה גורם לאובדן פרטיות לחוסר שליטה על סדר היום וההרגלים הקבועים והפעילות התוססת מחפה על כך רבות.

   ייעוץ כללי ופרטני

   מומלץ להיעזר בחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" שמנהליה הינם בעלי ניסיון רב בתחום. הם מכירים אותו לעומק ויכולים לייעץ ממקום נכון. העצות יכולות להיות לגבי קבלת סיוע כספי ממשרד הבריאות ו/או הרווחה, להתנהלות מול מוסדות רפואיים, מול בית האבות ועוד. כל עצה תסייע רבות בעת המעבר והתהליך המורכב שלו.

   בתי אבות סיעודיים מחירים

   בתי אבות סיעודיים מחירים נקבעים על פי פרמטרים שונים וביניהם, כמובן, איכות השירות. בתי אבות מספקים מגורים תחת טיפול סיעודי ופיקוח רפואי לכל דייר הנזקק לו. כל אחד מהם בנוי היטב לפעילותו מבחינת התכנון הפנימי, הבטיחות והתשתית. הרצון הוא לקיים מסגרת תומכת לחיים נוחים ובטוחים. כל דייר או משפחתו משלמת עבור השירותים סכום חודשי הנקבע בהסכם משותף עם המוסד.

   בתי אבות סיעודיים מחירים – נחשבים לגבוהים יחסית בתחום

   בתי אבות סיעודיים חייבים להתאים עצמם כדי לקבל רישיון מפעיל בתחום וכדי למשוך אליהם קהל לקוחות במחיר הוגן. כל דייר מקבל חדר בשיתוף עם דייר אחר. בכל אחד יש יחידת שירותים ומקלחת לשימוש פרטי. במבנה ובמתחם יש שטחי ציבור כמו: חדר אוכל, אולמות למשחק ולפעילות חברתית, מרפסות, גינות וחצרות ועוד. לצוות הטיפולי קיימים אולמות טיפול, מטבחים, חדרי מנהלה, מחסנים לציוד ועוד. הצוות המטפל כולל רופאים גריאטריים, אחיות מעשיות, תזונאיות, עובדות סוציאליות, פיזיותרפיסטים, מרפאות בעיסוק ואנשי פארא רפואה נוספים. ברשותם ציוד מתאים הכולל מתקני הרמה, העמדה, הולכה ושינוע למטופלים, מיטות מתכווננות עם מזרונים מותאמים, אמבטיות מיוחדות וכיסאות רחצה וציוד נוסף. בעזרתם הם עוזרים לדיירים לקום ולשכב, להתלבש והתפשט, לאכול, להתרחץ, לגשת לשירותים ועוד. סדר היום כולל ארוחות, שעות פנאי ותעסוקה חברתית ותרבותית, שעות ביקור ועוד.

   חיים נוחים

   כל הפעילות הנ"ל מוכוונת לניהול חיים שגרתי הטוב לבריאות הגוף והנפש כאחד. המטופלים זוכים לזמן איכות, מפיגים את הבדידות, ומקבלים תחושת ביטחון מרבית. בני המשפחה זוכים לשקט נפשי ביודעם שיקירם מצוי תחת טיפול והשגחה רפואית מעולה. הם יכולים להגיע לביקור מדי יום ולקיים מפגשים משפחתיים חשובים. על ידי כל זאת מתעמעמת מעט תחושת אובדן הפרטיות ביחס לבית, היכולת לשליטה על סדר היום וויתור על הרגלים ישנים.

   ייעוץ ומידע

   מומלץ לקבל ייעוץ ומידע מקיפים מחברת "המרכז הישראלי לגיל השלישי" שלמנהליה יש ניסיון עשיר. הם יספקו מידע על האפשרות לקבלת סיוע כספי ממשרד הבריאות או הרווחה, על הדרכים להתכונן למעבר, המלצות על בית אבות מעולה וההתמודדות מולו ועוד. כל מידע חשוב יוסיף רבות.

   ליעוץ מהיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם